Przejdź do treści

Kansa Wand klucz do młodości Twojej skóry.

W Ajurwedzie nie ma bardziej świętego lub celebrowanego narzędzia do pielęgnacji twarzy niż różdżka Kansa Wand. 
Chociaż od tysięcy lat jest pożądanym urządzeniem na Wschodzie (wcześniej niż gua sha i nefrytowy walec, które powstały w Chinach), jego zalety i zastosowanie są wciąż nowatorską koncepcją na Zachodzie. 

Słowo „Kansa”, wywodzące się od Sanksirt – rdzennego języka starożytnych Indii – jest mieszaniną miedzi i aluminium i jest często określane jako „metal dzwonkowy”, cytując, że tybetańskie gongi i dzwonki były często wykonane z tego samego materiał. 
Pochodzący sprzed 5000 lat (około 3000 p.n.e), w epoce brązu w Indiach, narodził się metal Kansa. 

Po raz pierwszy został użyty w kuchni jako kubek do oczyszczania wody pitnej oraz jako talerz wspomagający trawienie, stał się popularnym narzędziem do twarzy, kiedy odkryto, że podczas masażu rozgrzewa skórę, oferując liczne korzyści. 

Ponieważ powierzchnia metalu mogła przyciągać i neutralizować kwasowość na skórze, został użyty do wyrównania poziomu pH skóry, a także zmniejszenia obrzęków, zwiększenia krążenia krwi i przywracania przepływu tlenu do powierzchni skóry, tworząc naturalny blask. 

W medycynie ajurwedyjskiej jej korzyści nie kończą się na poziomie skóry. Uważa się, że ma moc uzdrawiającą, która równoważy trzy dosze: pitę (ogień), vata (powietrze) i kapha (wodę) i odblokowuje siedem czakr, czyli „energie” w twoim ciele, co zwiększa witalność i łagodzi stres.  

Różdżka ma elegancką, drewnianą rączkę przymocowaną do gładkiego materiału wykonanego z metalu Kansa i ukształtowaną w półkulę. Aby upewnić się, że czerpiesz wszystkie korzyści z różdżki Kansa, zalecamy połączenie jej z czystym olejkiem do twarzy bogatym w witaminy i minerały np. olejkiem sezamowym, migdałowym lub kokosowym.

Technika masażu przy użyciu masażera Kansa Wand

Należy wykonywać 3 podstawowe ruchy: 

  1. Zig zag – na czole, nosie i policzkach, 
  2. Na zewnątrz i w górę – na czole, policzkach i szczęce
  3. Okrągły na zewnątrz – na czole, policzkach i linii szczęki

Dla pełnego relaksu masuj środek brwi i zagłębienia skroni, wykonując ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Zapoznaj się z „filmem instruktażowym”, aby dowiedzieć się, jak krok po kroku korzystać z różdżki Kansa Wand do masażu twarzy.

Jak wyczyścić różdżkę Kansa?

Przy pierwszym użyciu zalecamy delikatne oczyszczenie metalowej części różdżki czystym mydłem nie zawierającym środków chemicznych. Wysuszyć ręcznikiem. Zrób to po każdym zabiegu, aby utrzymać różdżkę w stanie odkażonym do następnego użycia.  

Na co należy zwrócić uwagę i co może zwrócić Twoją uwagę?

Jeśli różdżka powoduje szarzenie skóry, nie martw się, ponieważ jest to reakcja chemiczna spowodowana kwasowością skóry i tym, że toksyny własnie opuszczają Twoje ciało. Poprostu umyj twarz czystym, delikatnym środkiem czyszczącym albo użyj ulubionego preparatu do mycia twarzy.

Korzyści z używania Kansa Wand?

1. Drenaż limfatyczny twarzy:

masując punkty marma skóry twarzy i szyi, różdżka Kansa pomaga usunąć toksyny z węzłów chłonnych. W rezultacie uruchamiają się naturalne procesy odtruwające skórę, co skutkuje jaśniejszą i bardziej dotlenioną cerą. Badania pokazują, że ręczny drenaż limfatyczny może również pomóc zmniejszyć obrzęk. 

2. Równoważenie poziomów pH skóry: 

zgodnie z ajurwedyjską tradycją metal różdżki Kansa pomaga przywrócić równowagę poziomów pH w skórze. Podczas gdy średni poziom pH skóry wynosi nieco poniżej 5, niezrównoważony poziom pH może zaostrzać stany, takie jak trądzik , stany zapalne i zmarszczki. Uważa się, że różdżka Kansa przywraca równowagę pH skóry. 

3. Łagodzenie stresu i napięcia mięśniowego: 

dzięki ukierunkowanemu zastosowaniu na punkty marma na twarzy różdżka Kansa może złagodzić stres, rozluźnić napięcie mięśni i poprawić przepływ energii w organizmie. Bez względu na to, co ci dolega, możesz użyć terapii marmą, wycelować w określone punkty, aby osiągnąć pożądane rezultaty. 

4. Poprawa cery i blasku skóry: 

Badania wykazały, że masaż twarzy poprawia krążenie i promuje zdrowszą cerę. Używanie różdżki Kansa każdego dnia to prosty sposób na rozpromienienie Twojej skóry!

Kansa Wand to świetny upominek dla kobiety w każdym wieku. Kultywuje również tradycję #selfcare oraz #5mindlasiebie – bo tylko tyle dziennie czasu wystarczy żebyś zobaczyła pierwsze efkety już po 1-2 dniach.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące masażera skontaktuj się ze mną – kontakt@takecareofyourself.pl. Doradzę, zrobię krótki instruktaż i wprowadzenie do masowania jeżeli potrzebujesz.

Owocnego masowania

Beti 🙏🙏🙏

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisuję się do Newslettera Take Care of Yourself!