Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Bransoletki indyjskie – dlaczego są takie wyjątkowe?

Bransoletki indyjskie – dlaczego są takie wyjątkowe?

Bransoletki są najstarszą znaną cywilizacji biżuterią świata. Najstarsza odnaleziona biżuteria pochodzi sprzed przeszło 22 tysięcy lat. Pierwsze wzory wykonywane były z drewna, muszli i kamyków, jak również skór czy kości zwierzęcych. Dopiero po 3500 r. p.n.e. biżuterię zaczęto tworzyć z brązu, miedzi, srebra i złota.

Podczas mojej ostatniej podróży do Indii w lipcu 2022 patrząc i obserwując piękno, kolory otoczenia, jedzenie i wszystko to z czego Indie słyną – po raz kolejny zafascynowała mnie kobieca natura i to w jaki sposób kobiety w Indiach wyrażają siebie poprzez noszone stroje oraz biżuterię.

Nie potrafiłam sobie odmówić tego, żeby spróbować indyjskich tunik, kolorowych sukienek i oczywiście…….indyjskich BANGELS. Bardzo mnie to zaciekawiło i zdecydownaie chciałam poczuć to coś, co w moich oczach powoduje, że dla mnie Hiduski to najpiękniejsze kobiety na świecie. Zastanawiałam się również, co tak naprawdę mnie jako kobiecie daje noszenie bransoletek ? Eksperyment był dla mnie o tyle zaskakujący, że po nim zapragnęłam wraz z powrotem do Polski przywieźć ze sobą indyjskie BANGELS dla polskich kobiet.

A na początek odrobina historii…..

Bransoletki w wielu kulturach na całym świecie informowały o róznych rzeczach, np. m.in o statusie osoby, która je nosiła oraz o władzy jaką posiadała. Wykonane były z najróżniejszych materiałów i pełniły także funkcję magicznych talizmanów, które miały za zadanie chronić właściciela przed mocami złych duchów

Choć powszechnym symbolem małżeństwa niemal na całym świecie jest obrączka, w pewnych zakątkach Indii po dziś dzień zamężne kobiety noszą nie obrączki, ale właśnie bransoletki. Mogą one być wykonane zarówno ze szlachetnych metali, takich jak złoto czy srebro, jak i z innych materiałów (drewno, szkło, a nawet plastik).

Jaka jest w dużym skrócie historia Lac i  bransoletek “BANGELS” ?

Słowo bransoletka pochodzi od sanskryckiego słowa Bangali lub Bangri, oznacza to “ozdoby zdobiące ramiona”. 

Indie słyną z bransoletek wykonywanych po dziś dzień tradycyjną ręczną metodą. Wykonywane są one z materiału zwanego Lac. Sztuka robienia bransoletek z Lac była objęta patronatem rodziny królewską Jaipur (stolicy Radżastanu). Dziś te bransoletki są uważane za doskonały przykład wspaniałej tradycji rękodzielniczej miasta. Na kolorowych straganach w Jaipur znajdziesz bardzo duzo rodzajów bangels.

Według hinduskiej historii, Lac wspominany jest już w starożytnych tekstach. Jedną z najciekawszych legend jest ta związana z Shivą i Parvati, która pokazuje, jak duże znaczenie mają właśnie te bransoletki. Podczas zaślubin Shivy z Parvati, powstała cała społeczność rzemieślników zwana Lakheda, aby wykonać dla Parvati bransoletki z okazji zaślubin. Shiva podarował je Parvati w prezencie ślubnym. Tak właśnie powstała tradycja noszenia bransoletek z Lac przez zamężne kobiety i panny młode.

Jakie znaczenie ma noszenie bransoletek dla indyjskich kobiet?

Noszenie bransoletek ma dla kobiet z Indii bardzo duże znaczenie. Jest to wyjątkowy rodzaj biżuterii, który jest częścią stroju przeważnie kobiety zamężnej. Symbolizują szczęście i dobrobyt. Panny młode w dniu ślubu zakładają bransoletki, które wykonywane są specjalnie na tę okazję. Zakładanie pięknej biżuterii to naturalny sekret doskonałego samopoczucia, młodości i urody od wieków stosowany przez kobiety w Indiach. Bransoletki to coś więcej niż akcesoria dla Indyjskich kobiet, są one również częścią ich tożsamości. 

Przychodząc na świat, każdy z nas otrzymuje swoje imię. W Indiach imiona mają jeszcze większe znaczenie, bo to one kształtują osobowość danego człowieka. Imię mówi o tym, jaka jest to osoba, jakie ma cechy charakteru i świadczy również o jej wyjątkowości. 

Tak właśnie jest również w przypadku każdej bransoletki BANGELS. Każda jest wyjatkowoa i niepowtarzalna, wygląda inaczej, spełnia inne funkcje i jest noszona w innym celu. Bransoletki dostepne w moim sklepie internetowym mają nadane indyjskie imiona kobiece, różne kolory i dzięki temu posiadaja pewne cechy, które energetycznie moga zasilić każdą kobietę indywidualnie. Mogą Cię wzmocnić w przypadku niedoboru lub obniżyć bądź zrównoważyć swoje działanie w przypadku nadmiaru w określonej czakrze. 

Dlaczego o tym piszę?

W hinduizmie wyróżniamy siedem centrów energii, które znajdują się w różnych częściach naszego ciała. Są one rozmieszczone wzdłuż kręgosłupa – biegną od jego podstawy aż po wierzchołek – nazywane są czakrami. Czakry kontrolują i energetyzują całe nasze ciało, wiążąc naszą aurę z tym, co dzieje się wewnątrz organizmu. Są także powiązane z poszczególnymi dziedzinami życia, a także z narządami, a więc i z toczącymi się w nas chorobami ciała i duszy.

Jeśli twoje uczucia, twój styl życia i ogólne podejście do siebie, innych i świata nie są zdrowe, cierpią na tym twoje czakry. Oczyszczanie to remedium na pogarszanie się ich stanu i sposób na powrót do wewnętrznej równowagi. O ile zaburzenia w pracy czakr rzutują na nasze codzienne funkcjonowanie, o tyle czyste, odblokowane czakry przynoszą ogromną poprawę nastroju i zdrowia w każdym jego wymiarze (psychicznym, fizycznym). Dzieje się tak, ponieważ czakry są połączone z naszymi myślami, nawykami i uczuciami.

JAK zatem odblokować czakry?

Na początek przydatne może być otaczanie się kolorem zamkniętej czakry, np. poprzez: noszenie bransoletek w danym kolorze, otaczanie się kwiatami, kamieniami szlachetnymi czy świeczkami w danym odcieniu, czy po prostu wizualizowanie sobie barwy. Na dalszym etapie przyda się joga, codzienna medytacja, głębokie ćwiczenia oddechowe, mantra, leczniczy dym z kadzideł czy misy tybetańskie. Najważniejsza pozostaje jednak świadoma praca nad sobą.

Dobranie odpowiedniej bransoletki jest jak widzisz kluczowe i niezwykle ważne. Bransoletki poprzez poszczególne kolory będę Cię wzmacniały w równoważeniu poszczególnych czakr, zwiększą Twoje poczucie własnej wartości, dodadzą pewności siebie i uwydatnią Twoje najmocniejsze cechy. Wyjątkowość bransoletek polega również na ich wyglądzie. Odpowiednio dobrana będzie przepiękną ozdobą, która dodatkowo energetycznie będzie wzmacniała te obszary które tego potrzebują.

Jakie jeszcze dodatkowe korzyści możesz mieć z noszenia bransoletek?

  • bransoletki BANGELS dzięki swojej wyjątkowości umacnią energię działania, a dzięki temu niwelują energię negatywnej,
  • wspomagają oczyszczanie kobiecego ciała za pomocą fal dźwiękowych, które są aktywowane poprzez wykonywane ruchy rąk,
  • ruch bransoletek na nadgarstkach powoduje wzmocnienie Twojej pierwotnej i pozytywnej energii,
  • polepsza krążenie krwi oraz zmniejsza jej ciśnienie,
  • niektóre badania sugerują również, że kobiety noszące bransoletki mają więcej energii i mają mniej problemów zdrowotnych. 

Bransoletki zostały stworzone z myślą o podkreśleniu Twojego naturalnego wdzięku i elegancji. To również świetny dodatek do każdej stylizacji!

Jeżeli jesteś ciekawa tego jak wyglądaja i jakie mają właściwości, to zapraszam Cię do obejrzenia ich w naszym sklepie internetowym. Nasze bransoletki pochodzą z małej manufaktury w Jaipur. I już sie nie mogą doczekać żebyś zaczęła je nosić!

Gdybyś miała jakiekolwiek pytania dotyczące rozmiaru albo nie jesteś pewna którą czakrę chciałabyś wzmocnić lub zrównoważyć – napisz do mnie, a ja pomogę Ci dobrać odpowiednią i najlepszą bransoletkę dla Ciebie !

Serdecznie Cię pozdrawiam
Beti 🙏🙏🙏FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisuję się do Newslettera Take Care of Yourself!