Czym są Kręgi Kobiet?

to spotkania inicjowane przez kobiety i dla kobiet

Jak mówi Tanna Jakubowicz Mount: „Kręgi Kobiet są po to, żeby stworzyć kobietom bezpieczną przestrzeń, w której mogą wyrażać wszystko, co im leży na sercu. Otrzymać uwagę, empatię, współczucie, zrozumienie, odzwierciedlenie, uzdrowienie, wzmocnienie, wsparcie i inspirację do działania. Naczelną zasadą kręgu jest prawda. Ego zostaje wycofane, bo tu celem nie jest, żeby komuś zaimponować czy wywrzeć wrażenie. W kręgu chodzi o to, żeby być autentyczną i naprawdę dzielić się sobą”.

Jakie są zasady dotyczące uczestniczenia w kręgu kobiet?

Krąg kobiet to nieformalne spotkanie grupy (najczęściej około 10, czasami więcej), często zupełnie nieznanych sobie kobiet, które spotykają się i zasiadają razem w kręgu. Najczęściej siadają na podłodze, bez butów, chociaż zdarzają się kręgi, gdzie uczestniczki siedzą na krzesłach, poduszkach. Jedna kobieta zwana trzymającą krąg, ma pieczę nad przebiegiem kręgu, czasu, tego, co dzieje się z uczestniczkami. Co nie zmienia faktu, że główną zasadą kręgu jest równość wszystkich uczestniczących. Prowadząca wypowiada się, jak wszystkie uczestniczki.

Spotkania odbywają się w bezpiecznej przestrzeni, może to być dom którejś z uczestniczek lub też wynajęta do tego celu sala. Coraz bardziej popularne stają się też kręgi kobiet online. Ważne, aby każda osoba mogła się tam czuć bezpiecznie, aby było to oddzielone od dźwięków czy spojrzeń z zewnątrz. Czasami kobiety wspólnie płacą za wynajęcie sali. Krąg jest nazywany świętą przestrzenią kobiet, gdzie poszczególne osoby mogą być przyjęte takie jakie są, bez oceniania, udzielania rad, plotek, przestrzenią, gdzie mogą doceniać siebie, swoją wyjątkowość i odrębność.

Krąg kobiet nie jest spotkaniem przy kawie, co nie oznacza, że nie można tej kawy w trakcie spotkania pić. Wszystko zależy od pomysłu na konkretny krąg, jak i samych uczestniczek. Warto mieć na uwadze, że zwłaszcza kiedy ilość uczestniczek jest większa przy przygotowywaniu napoi i krojeniu ciasta robi się zamieszanie, a ważne w kręgu jest skupienie i przestrzeganie zasady słuchania każdej osoby z uwagą, bez rozpraszaczy, telefonów, spóźnień.

kregi kobiet take care of yourself

  W kręgu wszystkie kobiety są sobie równe. Nie ma hierarchii, każdy jest tak samo ważny.

  W kręgu każdy się dzieli tym, co dla niego ważne, ale się o tym nie dyskutuje. Kiedy ktoś w kręgu ma głos, nie przerywa mu się, a kiedy skończy, nie komentuje się tego, co powiedział, nie doradza i nie ocenia.

  W kręgu mówi się po kolei, a głos ma ten, kto trzyma „gadający przedmiot” (może to być kamień, amulet, cokolwiek). Kiedy mówimy i wiemy, że nikt nam nie przerwie, łatwiej ponazywać to, co mamy w głowie, a samo wypowiedzenie wielu kwestii przynosi ich rozwiązanie. A kiedy słuchamy w skupieniu tego, co mówi inny uczestnik kręgu, bez wyrywania się z własnymi pomysłami, dopowiedzeniami i rozwiązaniami, łatwiej usłyszeć to, co on naprawdę ma do przekazania.

  Do kręgu wchodzi się z otwartym sercem i mówi się z poziomu serca, a nie głowy. W kręgu nie chodzi o to, aby zrobić na kimś wrażenie, ale by być autentycznym, uważnym i szczerym.

  Kręgi stają w obronie świętość życia w każdym jego przejawie. Są ponadpolityczne, ponadnarodowe, ponadreligijne.

  Kręgi są bezpieczną przestrzenią wyrażania siebie i co najważniejsze – obowiązuje zasada poufności – to, co się dzieje w kręgu, pozostaje w kręgu.

  Kręgów się nie organizuje, kręgi się zwołuje. Kobiety trzymające kręgi inicjują je, ale nie są pod żadnym względem ważniejsze od pozostałych uczestniczek.

  Siłą kręgu jest wzajemna wymiana energii.

  Ideą kręgów kobiet jest regularne spotykanie się np. raz na miesiąc.

Jeżeli poczujesz, że to co robię z Tobą rezonuje a dodatkowo po spotkaniach w kręgu zainspiruje Cię do osobistej zmiany lub dowiedzenia się czegoś więcej o sobie, to możesz w ramach wymiany dobrej energii zaprosić mnie na wirtualną kawę , za co juz teraz z góry i z całego 💚 dziękuję 💚 kliknij w link poniżej:
Chcę żebyś wiedziała, że Ja również co miesiąc zapraszam na wirtualna kawę kogoś kto mnie inspiruje i powoduje, że ja zmieniam się dla siebie i mogę się tym dzielić z Tobą. Chcę w ten sposób poprzez wiedzę i własne doświadczenia przekazać tę energię Tobie i mam nadzieję, że Ty przekażesz ją dalej do świata żeby mnożyć szczęście i dobro dla innych ludzi.

Co Ci dadzą spotkanie w kręgu kobiet?

kregi kobiet

  Przestrzeń w której bez udzielania rad możesz odnaleźć odpowiedzi, na pytania które sama sobie zadajesz.

  Możliwość spotkania się z innymi kobietami.

  Spojrzenie w głąb siebie oraz poszukanie połączenia z własną duszą.

  Nowe sposoby na pracę własną z włączeniem intencji.

  Możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami.

  Zobaczysz / doświadczysz w jaki sposób wpływa na Ciebie dzielenia się darami oraz przyjmowania ich od innych osób.

  Poznasz sposoby innych kobiet na dbanie o siebie oraz o miłość własną.

  Zaczniesz zauważać a być może bardziej słuchać swojego ciała.

  Bardziej świadomy oddech i jego wpływ na Ciebie.

Prowadząca

Beata Domaszewska

trenerka, coach, konsultantka kryzysowa

 

Ukończyła roczną Szkołę Praktyków Pracy z ciałem w terapii, utworzonej na podstawie autorskiego programu bazującego na znajomości technik lowenowskiej pracy z ciałem, psychodramy, ustawień hellingerowskich oraz wieloletniej pracy coachingowej.

Moje mentorki mówią, że: „Poprzez pracę z ciałem budujemy świadomość tego co ono i w jaki sposób komunikuje. Jeśli mamy tego świadomość, tam pojawia się zmiana”.

Pasjonatka natury, uwielbia naturalne metody dbania o urodę, niekonwencjonalne podejście do zdrowia i metody pracy ze sobą, odżywiania się, naturalne kosmetyki. Wierzy w moc refleksologii, medycyny chińskiej i ajurwedy. Kocha ludzi, Indie, góry i swoje 2 koty brytyjskie.

Po 23 latach odeszła z korporacji i otworzyła własną firmę gdzie prowadzi coaching, warsztaty, sklep internetowy z naturalnymi produktami oraz kręgi kobiet.

beata domaszewska kregi kobiet rzeszow

Informacje i zapisy

Proszę Cię serdecznie abyś na każde spotkanie w kręgu kobiet zapisała się pisząc maila pod adres: kontakt@takecareofyourself.pl albo wypełnij poniższy formularz.

Twoja inwestycja to 50 zł

kup wejściówkę w sklepie Take Care of Yourself

Przyjdź w wygodnym ubraniu, zabierz skarpety (będziemy pracować bez butów).

Formularz zgłoszeniowy

    Wybierz miasto

    Aby wysłać wiadomość musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.
    Więcej informacji w polityce prywatności.